"Sarnowa była jest i będzie"

Powiatowe Obchody 70 Rocznicy Zbrodni Katyńskiej

W dniu 13.04.2010 r. w Sarnowie odbyły się Powiatowe Obchody 70 Rocznicy Zbrodni Katyńskiej, których organizatorem było Starostwo Powiatowe w Rawiczu, I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu oraz Towarzystwo Przyjaciół Sarnowy.
Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. W kościele pw. Św. Andrzeja Apostoła. Następnie przedstawiciele władz gmin i powiatu rawickiego oraz poczty sztandarowe i mieszkańcy w asyście orkiestry dętej i Kompani Honorowej 69 Leszczyńskiego Pułku Przeciwlotniczego przemaszerowali na rynek w Sarnowie, gdzie w ramach obchodów przed ratuszem pod tablicą upamiętniającą ofiary zbrodni katyńskiej - por. Józefa Skware i por. Edmunda Bondke złożono wiązanki kwiatów i odczytano Katyński Apel Pamięci. Kompania 69 Leszczyńskiego Pułku Przeciwlotniczego uczciła pamięc ofiar salwa honorową. Warte honorową przy tablicy zaciągnęli żołnierze, policjanci, strażnicy i strażacy.
Drugą częśc uroczystości stanowiła uroczysta akademia w sali sesyjnej ratusza w Sarnowie przygotowana przez I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu oraz wystawa poświecona ofiarom zbrodni Związku Sowieckiego pochodzących z naszego powiatu przygotowana przez Sarnowską Izbę Regionalną


<<<powrót do strony głownej

www.sarnowa.rawicz.pl