"Sarnowa była jest i będzie"

"... jesień życia to piękny czas, który nie oznacza wcale nudy i monotonii. Starajmy sie więc, aby nasza jesień życia była pełna płomiennych barw jesiennych liści ..."

Historię, działalność oraz rolę jaką pełni w życiu seniorów Klub Seniora "Jesienny Liść" najpełniej przedstawiła p. Helena Domagała.
Klub Seniora "Jesienny Liść" został założony w marcu 2004 r. z inicjatywy sarnowskiej Rady Osiedla, której funkcję przewodniczącej pełniła wówczas p. Katarzyna Kociemba. Prezesurę w Klubie objęła p. Jadwiga Woźniak. One właśnie zorganizowały w sali miejscowego ratusza pierwsze spotkanie seniorów naszego osiedla i od tego czasu systematycznie, co dwa tygodnie spotykamy się w ratuszowej sali. (...)
Wśród sarnowskiej społeczności, w naszym środowisku a więc w naszej "Małej Ojczyźnie" problem ludzi starszych staje się coraz poważniejszy. Dążymy do tego aby wszystkie problemy, a zwłaszcza te nas dotyczące, były dostrzegane i by podjęto próby ich rozwiązania przez miejscowe władze. Emeryci, renciści, osoby starsze to przecież nadal pełnoprawna grupa społeczna.(...)
Jedną z form aktywizacji społecznej ludzi "złotego wieku" jest z pewnością udział w Klubach Seniora. Nasz klub także prowadzi czynną działalność na rzecz ludzi starszych. Współuczestniczymy w ciekawych imprezach np.: Dniu Seniora, który organizuje Urząd Miasta oraz Dzienny Dom Pomocy Społecznej, festynach oraz w Wigilii dla osób samotnych i starszych w Sarnowie.
Sami także mamy wiele ciekawych pomysłów spędzania wolnego czasu, staramy przekazać sobie nawzajem pozytywną energię i chcemy być seniorami XXI wieku. Na spotkaniach obchodzimy różne uroczystości promujące święta narodowe, okolicznościowe, kościelne, klubowe a także uroczystości rodzinne.(...)
Nie sposób pominąć nasze klubowe spotkania przy ognisku, na piknikach oraz ciekawe autokarowe wycieczki. Na każda wycieczkę zabieramy ze sobą nową specjalnie na ten cel napisaną piosenkę biesiadną, która towarzyszy nam w podróży. Z każdej wycieczki rozśpiewani, uśmiechnięci, zadowoleni i pełni wrażeń wracamy do domów. Miła rodzinna atmosfera podczas wycieczek, pikników czy innych spotkań bardzo nas łączy i odkrywa przed nami potrzebę bycia aktywnym w jesieni życia, daje zastrzyk energii, optymizmu i pozytywnego myślenia.(...)
Obecnie Klub liczy 42 członków. Funkcję przewodniczącej pełni p. Jadwiga Woźniak, jej zastępcą jest p. Helena Domagała (wcześniej p. Franciszek Nowak) a skarbnika od 2010 r. p. Regina Bartkiewicz (wcześniej p. Edmund Nowak). Klub współpracuje z klubami seniora z Miejskiej Górki, Rawicza, Bojanowa.
Działający w ramach Klubu Seniora - Zespół Śpiewający, któremu akompaniuje p. Stanisław Rau brał m. in. trzykrotnie udział w Przeglądzie Twórczości Artystycznej "Senior z inicjatywą" w Krotoszynie.


Klub Seniora w akcji czyli spotkania klubowe, biesiady, podkoziołki, pikniki, wycieczki, występy, wianki, itp.
<<<powrót do strony głownej

www.sarnowa.rawicz.pl